27 lutego 2009

Cristina Spatar
Cristina Spatar urodziła się w miejscowości Onesti w Rumunii. W wolnym czasie słucha „czarnej” muzyki (R'n'B, soul, jazz), lubi chodzić na zakupy po sklepach we Włoszech i oglądać dobre filmy. W szczególności interesuje się modą, więc stara się być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami w tej dziedzinie.

Ukończyła liceum imienia "Nadiii Comaneci" o profilu filologicznym. Potem przyszedł czas na trzyletnią szkołę artystyczną, w której uczyła się m.in. śpiewu u Glorii i George’a Natzis w Bukareszcie.
W wieku 12 lat wraz z siostrą zaczęła występować na scenie śpiewając muzykę folkową. Uczestniczyła w wielu festiwalach muzycznych, gdzie zdobywała liczne nagrody. Pierwszy oficjalny występ zaliczyła na festiwalu „Mamaia” w 1991 roku.

W 2000 roku pod okiem producenta Roby’ego G. nagrała swój pierwszy album zatytułowany "Ramai langa mine" (Bądź blisko mnie). Następny album to „Mesaj de Dragoste” . W 2006 roku wydała album pod tytułem „Fara egal”, który zawierał singiel "Totul pe o carte". W tym roku Cristina postanowiła podbić Europę (w tym Polskę), a zwiastunem tego jest najnowszy singiel „Go high”. Videoclip do tej piosenki pokazuję Cristinę korzystającą z maszyny pozwalającej stworzyć swoje własne video i wcielić się w role sławnych piosenkarek m.in. Katy Perry, Marilyn Monroe czy Brtiney Spears.W gorącej 20 radia Eska kawałek "Go high" pojawił się w propozycjach :).


6 komentarzy:

 1. Czemu Eska nie gra tych naprawde dobrych rumunskich kawałków? takie sobie to jest :p

  OdpowiedzUsuń
 2. dokładnie zgadzam się z osobą powyżej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. LadyBlackHeart23 lipca 2011 15:33

  Jakoś średnie są te piosenki nowo odkrytych rumuńskich talentów. Ciężko się ich słucha.

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie sobie :| Klip nawet nawet ale piosenka niestety do kitu :(

  OdpowiedzUsuń