16 lutego 2009

Alb NegruGrupa składa się z : Andrei'a i Kamara. Nazwa zespołu w języku polskim oznacza:
Alb (biały) i Negru (czarny). Jest to nawiązanie do koloru skóry obu Panów.
Piosenki śpiewają w języku rumuńskim i francuskim. Swoją inspirację czerpią z muzyki R&B i Reggae.

2 września 2004 rok: ta data była dla nich przełomowa. Tego dnia odbył się ich pierwszy występ na Festivalu Mamaia, który przyniósł im pierwsze oklaski i dobre recenzje w prasie. Chociaż nie otrzymali żadnej nagrody, ciepłe przyjęcie przez publiczność było dla nich największym prezentem. Utwór "Noi doi", który przedstawili na Festivalu zyskał wielu fanów w każdym wieku.
Wytwórnia Media Pro Music zainteresowała się zespołem i rozpoczęła z nim współpracę. Efektem była pierwsza płyta zespołu "En Garde" z 2004 roku.
Utwór "Fara sens" (Bez sensu) promował drugi album zespołu z 2005 roku " Passion" (Pasja). Wzmocnili tym swoją pozycję na rumuńskim rynku. Również udało się im dzięki tej płycie zaistnieć w innych krajach m.in.: w Turcji, Hiszpanii i Francji, gdzie ich utwory są nadawane do dziś.
Drugi singiel "Lasa - te iubita", utwierdza wszystkich w fakcie, że zespół tworzy muzykę z duszą i inteligentnymi tekstami.
W roku 2006 zespół wydał płytę "Hello" .
Najnowszy album z roku 2008 nosi nazwę "Kalimba". Promuje go piosenka o tym samym tytule:
Kamara Ghedi:


Kamara jest młodym dziennikarzem z pod znaku Ryb. Kocha życie i wierzy, że jego życie jest snem z którego nie chce się obudzić. Lubi pisać i czytać, jest zdania, że przyjaźń jest bardzo ważna, a nawet staje się filozofią życia.
Uwielbia Whitney Houston, Meryl Streep i Danzel'a Washington'a.
Jego największym aktem odwagi jest wspinaczka na 5 piętro. Dzięki temu zdobył przezwisko: Omul-Paianjem (Człowiek- pająk).

Stefanescu Andrei:


Andrei ma 29 lat. Najważniejsza w jego życiu jest rodzina. Nie toleruje przemocy wśród zwierząt.
Jest człowiekiem z wielkim poczuciem humoru, opisuje siebie jako człowieka skromnego, uczciwego i ambitnego. Uwielbia Michaela Jacksona, Tom'a Hanks'a i Sharon Stone.

3 komentarze:

  1. LadyBlackHeart23 lipca 2011 15:46

    Czarno-biali. Dwa przeciwieństwa, które wspólnymi siłami tworzą muzykę, której nawet da się słuchać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tworzą fajną i przyjemną dla ucha muzykę ;)

    OdpowiedzUsuń